O Piotr Zuzia

 

       Witam serdecznie. Nazywam się Piotr Ziuzia i jestem magistrem fizjoterapii, którego życie wypełnia pasja rozwiązywania problemów zdrowotnych człowieka. Z problemami zdrowotnymi pacjentów pracuję od 2008 roku. W codziennej praktyce rehabilitacyjnej stosuję diagnostykę i metody pracy z zakresu fizjoterapii, medycyny manualnej oraz medycyny wschodu (akupunktura, ziołolecznictwo). W działaniach bliski jest mi także świat wiedzy z zakresu naturopatii. Wiedzę i umiejętności praktyczne ciągle rozwijam, uczestnicząc w kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach z zakresu fizjoterapii, medycyny manualnej oraz medycyny wschodu. Na co dzień łączę metody medycyny zachodu z metodami medycyny wschodu i naturopatii. Metody terapeutyczne, którymi posługuje się w pracy z pacjentami, są bezpieczne, uznane w świecie oraz oparte na faktach i dowodach naukowych (Evidence-based medicine).

W latach 2008 – 2015 pracowałem w ambulatorium Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo – Kondycyjnego (WOSzK) Mrągowo, gdzie zajmowałem się problemami układu ruchu żołnierzy sił powietrznych i sił lądowych również po misjach. Wraz ze współpracownikami tworzyłem sekcję medyczną, która skupiała się głównie wokół szeroko pojętej fizjoterapii.

Od kwietnia 2014 roku prowadzę prywatny gabinet fizjoterapii AKTIVMED. W działaniach stosuję diagnostykę i terapię indywidualnie dobraną do potrzeb pacjenta z różnymi bólami, problemami i dysfunkcjami układu ruchu oraz po urazach i zabiegach chirurgicznych a także przy innych problemach zdrowotnych. Diagnostykę i techniki terapeutyczne dobieram każdemu pacjentowi indywidualnie w zależności od rodzaju dolegliwości, długości i natężenia ich występowania oraz oczekiwań pacjenta, tak by uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne.

Od 2018 roku współpracuję z turnusami jogi organizowanymi przez nauczyciela jogi Wiktora Morgulca. Powyższe turnusy jogi odbywają się w m.in. w Gdańsku, Piwnicznej Zdrój oraz w Krutyni na Mazurach, a bywało także w Chorwacji. Na turnusach
wykonuję diagnostykę oraz zabiegi przyjezdnym z całej Polski i innych krajów Europy.

Od 2018 współpracuję w powyższych tematach również z innymi nauczycielami jogi, a przede wszystkim z nauczycielką jogi i pisarką Katarzyną Enerlich.

Od 2022 roku w warszawskiej szkole jogi prowadzę diagnostykę i rehabilitację pacjentów.

Wychodzę z założenia, że na problemy zdrowotne pacjentów należy patrzeć zawsze globalnie, całościowo. Doszukuje się przyczyn problemów zdrowotnych zwracając uwagę m.in. na problemy psycho-somatyczne, trzewne oraz styl życia, relacje i odżywianie.
We wrześniu 2022 rok minęło moje 14 lat pracy z pacjentami.

Zaufaj doświadczeniu i bądź AKTIV już dziś !!!